Brak czasu na siebie i swoich bliskich?
14 października 2017

Wybierasz pomiędzy tym co chcesz a tym co musisz? Dowiedz się jak z tym skończyć.

Każdego dnia masz mnóstwo rzeczy do ogarnięcia. Bardzo duża część z nich to te, które po prostu musisz zrobić. Jak na przykład iść do pracy. Jeszcze większa ilość tematów – to te, które masz ochotę robić. Ale doba ma tylko 24 godziny i ciężko pogodzić co się chce, z tym co się musi. Ale. Da się. Za chwilę dowiesz się jak.

 

 

Z moich obserwacji wynika, że ludzie, podczas ośmiogodzinnego dnia pracy, pracują średnio około 5 godzin. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez Microsoft pomiędzy wrześniem 2004 roku a styczniem 2005. Ponad 37% czasu jest marnotrawione. To tylko w ramach codziennej pracy. Podobnie niestety to się ma w życiu poza pracą. Tak sam odsetek (jeśli nawet nie wyższy) czasu jest marnotrawiony!

Między nami mówiąc, kiedy ten czas jest zmarnotrawiony i ktoś Ci za niego jeszcze zapłaci, to pół biedy. Dla Ciebie, bo pracodawca taki zadowolony nie będzie. Tylko musisz pamiętać, że często to, że jesteś nieefektywny w pracy przekłada się na Twój brak efektywności po pracy.

Jak?

Część ludzi, skoro czegoś nie skończyło w ramach godzin pracy, zostaje dłużej żeby to zrobić. Tak przynajmniej wynika z raportu Microsoft, bo ludzie średnio pracują 45 godzin w tygodniu. Załóżmy, że tak nie robisz i po różnych 8 godzinach wychodzisz. Ale Twoja głowa nie. Mało komu udaje się wyjść i zapomnieć o ostatnich 8 godzinach. Więc Twoja głowa dalej pracuje, analizuje i myśli o tym, co w pracy. Przez to nie możesz się skupić na tym wszystkim, co masz zaplanowane (albo i nie) po pracy!

Życie to nie kilka różnych naczyń, które nie wpływają na siebie. To kilka różnych naczyń, które są połączone ze sobą, więc zmiana w jednym ma wpływ na inne. Nie zawsze duży, ale zawsze jest.

Warto więc zatroszczyć się o to, żeby w pracy kończyć co musisz. Przynajmniej na jakimś etapie, który pozwoli Ci w spokoju odłożyć zadanie na następny dzień. Podobna sytuacja ma miejsce, jak nie uda Ci się zrobić tego co chcesz i powinieneś po pracy. Frustruje Cię to, wkurzasz się… i wpływa to na Twoją pracę następnego dnia. I błędne koło się zamyka.

Aby więc uniknąć wyboru – czy robić co musisz, czy to co chcesz, musisz poprawić swoją produktywność. Tak, by po pracy Twoja głowa była wolna. Wtedy będziesz w stanie po pracy robić to co chcesz i będziesz w stanie to zakończyć. Przynajmniej na jakimś etapie. Dzięki temu w pracy nie będziesz sfrustrowany i będzie Ci lepiej wszystko szło. Więc po pracy nie będziesz myślał o niej. Spokojnie będziesz mógł zająć się tym co naprawdę dla Ciebie ważne. I wreszcie będziesz w stanie przerwać błędne koło frustracji i niekończenia wszystkiego po drodze.

Tylko jak to zrobić? Najprościej będzie zwrócić się do kogoś o pomoc. Do kogoś kto się zna na rzeczy i jest w stanie udzielić Ci rady. Do profesjonalisty. Bo przecież nie idziesz do ornitologa kiedy pali Ci się dom. Na rynku jest cała masa ekspertów. Czasem można się sparzyć próbując, bo wszyscy mówią o sobie, że są ekspertami. Ale szukać trzeba.

 

Jak poznać prawdziwego eksperta? Z autopsji wiem,  że jest to osoba, która gdy dostanie pytanie, na które nie zna odpowiedzi, powie wprost, że nie wie. Ale się dowie. I przekaże tą wiedzę dalej.

A skoro mowa o przekazywaniu wiedzy dalej, to >> tutaj << możesz znaleźć darmowy raport PDF z wiedzą na temat tricku, który ułatwi Ci rozpoczęcie i zakończenie zadań.

Osoby, które uważają się za ekspertów i dostaną pytanie, na które odpowiedzi nie znają – będą kręcić. Wyczujesz to.

Ekspert, taki z prawdziwego zdarzenia, używa też sformułowania „to zależy”. Bo faktycznie, wszystko zależy od okoliczności. Nigdy nie ma uniwersalnego rozwiązania i uniwersalnej odpowiedzi, która działa.

Ale wracając do prawdziwych ekspertów. Z tym co napisałem powinno być Ci łatwiej sprawdzić daną osobę. Taka będzie w stanie Ci pomóc. A dzięki radom tej osoby, będziesz w stanie być bardziej efektywnym nawet o 40%.  Czyli mniej więcej tyle ile, średnio ludzie tracą produktywności na całym świecie.

Pamiętaj, że nie musisz być ekstremalnie efektywny. Wystarczy już być 10% bardziej wydajnym, by naprawdę odczuć tego pozytywne skutki. Wzrost wynoszący 10% to w ciągu 5 godzin – 30 minut zaoszczędzonego czasu. A dokładniej – w 4 godziny i 30 minut zrobisz to, co normalnie robisz w 5 godzin. Czyli w ciągu całego dnia, będąc tylko 10% wydajniejszym, możesz zyskać 1 godzinę i 30 minut, które przeznaczysz na co chcesz. Wtedy wybory typu: muszę czy chcę nie będą już takim problemem.

Co zatem musisz zrobić?

Możesz przejść na tą >> stronę <<, gdzie możesz poprosić o darmowy raport PDF, który pomoże Ci w byciu bardziej produktywnym.
Dodatkowo:

 

  • Zdaj sobie sprawę, że masz problem
  • Chciej ten problem naprawić
  • Znajdź osobę, która będzie w stanie Ci pomóc
  • Skorzystaj z pomocy tej osoby – jej wiedzy i umiejętności
  • Naucz się tego i stosuj, aż wejdzie Ci w nawyk.

„Jaki będę mieć z tego zysk?” – takie możesz sobie zadawać pytanie. Taki, że korzystając z pomocy kogoś, kto już przeszedł ten sam proces – nie marnujesz czasu. A czas jak wiadomo to pieniądz. Więc będziesz też oszczędzać pieniądze. Bo uwierz mi, naprawdę słono mnie kosztowało to, że wszystko musiałem ogarnąć sobie sam i sam do wszystkiego dojść. Dużo taniej by mnie to wyniosło, gdybym skorzystał z czyjejś pomocy. Z pomocy jakiegoś mentora.

Jak już będziesz mieć wiecej czasu, nawet te 10% więcej, to możesz ten czas przeznaczyć na to, żeby

a) spędzić ten czas z rodziną – zamiast pracować – i zobaczysz jak dziecko stawia pierwsze kroki, usłyszysz jak wypowiada pierwsze słowa lub po prostu odwiedzisz dawno nie widzianych rodziców
b) zawsze chciałeś iść na basen, ale nie dawałeś rady bo za mało czasu – mając oszczędność czasową, możesz kilka rzeczy z jutra przełożyć na dziś i jutro wcześniej skończyć. I będziesz mógł iść na basen.
c) dawno nie byłeś w kinie – podobnie jak wcześniej – odrobina dodatkowej organizacji i czas zorganizujesz. Bo i tak będziesz go mieć więcej.

Przykładów można mnożyć i mnożyć. Ważne, żebyś zaczął i zaczął mieć pierwsze efekty. Ale pamiętaj, że samo się nic nie zrobi, więc już dziś zacznij działać w tym kierunku!

Jeśli natomiast już dziś chcesz zrobić coś więcej, to jest na to sposób. Wystarczy, że wejdziesz w link >> tutaj << i odbierzesz swoją darmową kopię raportu „Bądź bardziej produktywnym i zmotywuj się do pracy w 15 sekund„. Tam znajdziesz jeden z elementów, jak osiągać więcej. W dodatku w krótszym czasie.

Rafał Kozłowski
Możesz więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *