Weekend dla siebie i bliskich? Czy może siedziałeś przy laptopie i wisiałeś na telefonie pracując?
13 listopada 2017
Pracuję na etacie. Po co w takim wypadku mam być produktywnym i umieć zarządzać sobą w czasie?
23 listopada 2017

Trafiałeś na złe szkolenia z zarządzania sobą w czasie? Tu powiem Ci, jak wybrać takie, z których będziesz zadowolony

Polacy się szkolą na potęgę. I chcą to robić. W niczym nie jesteśmy gorsi od naszych zachodnich kolegów i koleżanek. A ponieważ świat się otworzył, zdobywanie nowych umiejętności i podnoszenie swoich kwalifikacji to taki nasz nowy sport narodowy.

 

I bardzo dobrze. Chiny dawno temu odgrodziły się murem, od reszty świata i z mocarstwa (jak na tamte czasy), w krótkim czasie stały się krajem… zacofanym. Podobnie jest z ludźmi i ich umiejętnościami. Ponieważ świat pędzi do przodu, każdy musi jakoś za nim nadążyć. Ty również. Więc nie można stać w miejscu, bo przez taką czynność, zaczyna się cofać. I Polacy o tym doskonale wiedzą. Dlatego szukają pomocy u osób, które mają wiedzę większą od nich. Kupują szkolenie i… Niestety bardzo często wychodzą ze szkolenia i nie są zadowolone.

Nie dlatego, że wiedza prowadzącego była na niskim poziomie. Nie dlatego, że temat był nietrafiony. Bardzo często nasi rodacy idą na szkolenie i dostają drzwiami w twarz. Bo wiedza, która jest przekazywana nie jest dopracowana i dopieszczona w najmniejszym szczególe. I często bywa tak, że prowadzący nie ma umiejętności do tego, żeby takie szkolenie przeprowadzać. Nawet nie ze względu na wiedzę, ale jest to osoba, która nie ma predyspozycji do tego, żeby się czymś takim zajmować.

Pomyśl sobie teraz: ile razy zdarzyło Ci się być na szkoleniu, po którego przejściu wyszedłeś i stwierdziłeś, że to nie było to, czego oczekiwałeś? Pewnie niejednokrotnie. Ja też kilka razy na takich szkoleniach byłem. I mimo tego, że zawsze staram się wyciągnąć chociaż jedną pozytywną rzecz z tego wszystkiego, to po prostu czasem się nie dało. Pewnie się nie zastanawiałeś nigdy dlaczego szkolenie było złe. Nie dziwię Ci się, też przez pewien czas się tym nie przejmowałem i nie interesowałem.

Pewnego dnia jednak zacząłem o tym rozmyślać. I doszedłem do kilku wniosków. Te szkolenia są niejednokrotnie niedopracowane tak mocno jak to tylko możliwe. To tak jak Steve Jobs, kiedy nadzorował stworzenie nowego produktu. Jobs był perfekcjonistą. Potrafił odwołać lub przesunąć premierę urządzenia, bo mu się promienie zaokrągleń nie podobały. Wymagał perfekcji tak daleko idącej, jak to tylko możliwe na dany moment czasu. Co wcale nie znaczy, że jego produkty były idealne. Gdyby tak było, to iPhone skończyłby się na pierwszej wersji.

Chodzi o to, że robił co się da, żeby na tamten moment dać z siebie 100, a czasem 120%. Dlatego świat pokochał jego urządzenia. Bo były przyjazne użytkownikowi. Bo były niezawodne na tyle na ile możliwe. Bo serwis urządzeń miał być najlepszy na świecie. To Jobs wprowadził jako pierwszy przy swoich komputerach (czyli lata około 1985) gwarancję roczną. Wszyscy wtedy myśleli czy może wprowadzić taką gwarancję na miesiąc. On po prostu serwisem ich przebił i położył na łopatki.

Ale wracając do szkoleń (zwłaszcza z zarządzania sobą w czasie). Podobną analogię możesz zauważyć w środowisku szkoleniowym. Jest pewna grupa (dość mała) osób w branży szkoleń, które robią wszystko na 100%. Począwszy od wizytówki, materiałów, reklam i samego prowadzenia szkolenia oraz jakości wiedzy przekazywanej uczestnikom. Ale pozostała grupa (niestety dość duża), już tak nie robi. I nawet jak mówią o rzeczach ważnych, to robią to na przykład w Amerykańskim stylu, który zupełnie nie trafia do Polaków. A co Ci po super hiper mega człowieku z taką samą wiedzą, jak najzwyczajniej w świecie nie jesteś w stanie go słuchać?

Dlatego musisz się skupić na tym, by korzystać z pomocy osób, które przywiązują wagę do precyzji wykonania. Które uczą tego, co faktycznie działa w Polsce i sposób przekazywania wiedzy też musi być polski i tutaj działający. Wybierając taką osobę, musisz mieć pewność, że to co dostajesz jest dopracowane w najmniejszym szczególe. Inaczej będziesz tracić swoje pieniądze. A najgorsze jest to, że w ślad za pieniędzmi, pójdzie Ci utrata czasu. A on płynie tylko w jedną stronę, więc musisz go szanować. Bardzo ważne, aby szanowanie działało, jest umiejętność odpowiedniego sposobu nazywania i określania zadań do wykonania. Tego możesz się dowiedzieć z mojego raportu, który jest do pobrania (zupełnie za darmo) >> tutaj <<.

Kiedy będziesz wybierać sobie szkolenie z mojego ulubionego tematu zarządzania sobą w czasie, to musisz uważać na kilka elementów. Musi być szybko i profesjonalnie. Bo po co Ci coś co jest rozwleczone w czasie i zawiewa amatorszczyzną? Pamiętaj, że średni czas szkolenia z produktywności i zarządzania sobą w czasie to 2 dni. Ważne jest to, abyś korzystał z dobrych usług, bo tylko wtedy będziesz mieć już po 1 godzinie takie efekty, jak gdzie indziej po całym dniu szkoleniowym.

Twój czas jest niezwykle cenny i bardzo mi przykro, że mimo tego, że Polacy chcą się szkolić na potęgę, cała masa szkoleniowców nie daje im usług najwyższej jakości. Później uczestnik takiego szkolenia zraża się do tego, aby się rozwijać. I zaczyna się cofać, bo świat ciągle prze do przodu, a on zostaje w tyle. A to jest bardzo niedobrze. Dlatego nawet jak trafisz na nieciekawego prowadzącego, materiały niskiej jakości lub cokolwiek innego co Ci nie będzie pasować, to mimo wszystko postaraj się wynieść z takiego treningu wynieść chociaż jedną pozytywną rzecz. Dzięki temu się nie zrazisz i dalej będziesz się uczył. Jest to niezwykle ważne.

 

Wybierając szkolenie, musisz zwrócić uwagę na kilka elementów, o których powiem Ci już za chwilę. Chodzi o to, żebyś odsiał nieprofesjonalne osoby ze swojego pola widzenia. Bo przecież szkoda Twojego czasu na to, żebyś go zużył na coś, co nie da Ci tego co potrzebujesz. Lub będzie to się opierać na tym, co nie działa w Polsce. Twój czas to Twój pieniądz. Każdą minutę jesteś w stanie przeliczyć na pieniądze. Dlatego tak ważne jest, by go szanować i wybierać tylko to, co działa na naszym rynku. Kiedy przejdziesz >> tutaj << będziesz mieć możliwość pobrania mojego raportu PDF, w którym przedstawiam sposób na to, by być bardziej produktywnym i lepiej zarządzać swoim czasem. Wystarczy że >> wejdziesz << i odbierzesz swoją kopię.

Dobry wybór jest w stanie sprawić, że zyskasz nawet 2 godziny dziennie. Tyle uda Ci się zaoszczędzić i odzyskać w przypadku współpracy z odpowiednią osobą z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. A ten czas będziesz mógł przeznaczyć sobie na co chcesz. Na wędkowanie, grę w szachy. Albo na rodzinę i przyjaciół. Albo będziesz sobie leniuchował. Co chcesz. To już nie ważne na co to wykorzystasz, ważne, żebyś miał ten czas do dyspozycji. A to profesjonalista jest Ci w stanie dać.

A teraz najważniejsze. Obiecane kilka elementów, na które musisz zwrócić uwagę przy wyborze szkoleniowca i szkolenia. Zwłaszcza takiego, które ma Ci pomóc w efektywnym zarządzaniu sobą w czasie.

  1. Dzieli się darmową wiedzą (na przykład prowadząc bloga)
  2. Daje gotowe techniki, które działają w Polsce
  3. Może Cię wspomóc poprzez prowadzenie za rękę (na przykład w formie konsultacji)
  4. Daje gwarancję satysfakcji i zwrot w przypadku niezadowolenia
  5. Posiada referencje od ludzi

To takie 5 najważniejszych elementów. Dzięki nim będziesz w stanie uniknąć niewydajnych i nieprofesjonalnych osób. A co się z tym wiąże zaoszczędzisz swój czas, nerwy i pieniądze. Bo nie ma nic gorszego, niż uczestnik, który trafisz na szkolenie osoby, która nie daje z siebie wszystkiego. Stosując te 5 elementów do odsiewania ludzi, będziesz dużo pewniejszy swoje wyboru. I nie zmarnujesz sobie czasu i nie wyrzucisz pieniędzy w błoto. Jak jesteś ambitny (a wierzę w to, bo po pierwsze jesteś na mojej stronie, po drugie dotrwałeś do końca artykułu), to pod >> tym linkiem <<, znajdziesz mój darmowy raport PDF, który zawiera inny, niezwykle ważny element w całej układance bycia produktywnym. Wystarczy, że wejdziesz i w ciągu kilkudziesięciu sekund będziesz posiadaczem tego dokumentu.

Rafał Kozłowski
Możesz więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *