Nie trać czasu na to, co nie działa w Polsce
10 listopada 2017
Budzisz się i wiesz, że będzie ciężki dzień? Całe szczęście jest na to sposób.
12 listopada 2017

Spędzić czas z rodziną? Czy zrobić coś dla siebie? Czy to co musisz? Masz takie dylematy? Jest na to rozwiązanie

Takie problemy niestety są dziś normalnością. Żyjemy w czasach kiedy trzeba wszystko zrobić na wczoraj, przez co spać mniej, bo trzeba zrobić więcej i osiągnąć dużo póki mamy możliwości. Mamy chwytać szansę, która się zdarza i… Zapomnieć o całej reszcie.

Przez czasy w jakich żyjemy zmuszeni jesteśmy do większego wysiłku względem podejmowania decyzji. Decyzji na temat tego, jak spędzić czas. Wszelkie media wpompowują w nas obraz ludzi spełnionych zawodowo, zadowolonych z życia, mających czas na swoje hobby i na to, żeby poprzebywać z rodziną i bliskimi. Nie mówiąc o tym, że obrazy są tak przygotowane przez fotografów, operatorów kamer, makijażystów, wizażystów żeby to wszystko już samymi kolorami Cię przekonywało. Nie mówiąc o świetnej robocie psychologów, którzy tak dobierają przekaz obrazu, żebyś pragnął właśnie tego, co Ci pokazują.

Tak się dziś to robi. Większości osób niestety, nie udaje się wszystkiego tego osiągnąć co pokazują w mediach. Takie osoby ciągle się rzucają pomiędzy spożytkowaniem ich czasu na to co muszą (praca wszelkiej maści), rodzina (tutaj też można zaliczyć przyjaciół) lub siebie (wreszcie odpoczynek i zajęcie się sobą i swoim hobby). Często muszą wybierać częściej niż raz dziennie na co z tych 3 najważniejszych punktów spożytkować czas. I nawet nie wiesz jak mi przykro, że tak muszą robić. Przykro mi, bo to co pokazują media jest możliwe do osiągnięcia. Pod warunkiem, że zna się odpowiednie metody, techniki i ma się wiedzę jak to wszystko użyć, aby było dobrze.

Jeśli masz w ciągu dnia tak, że wybierasz (nawet nieświadomie) pomiędzy tym co chcesz, a tym co musisz więcej niż raz dziennie, to masz duży problem. Serio. Nie jestem ideałem i mi też się zdarza, że muszę dokonać wyboru. Ale nie pozwalam sobie na to, żeby to było częściej niż raz na dwa tygodnie. Ot, po prostu coś się wydarzyło totalnie nieprzewidzianego i nieplanowanego. A jest na tyle ważne, że coś innego na ten moment musi wyprzeć. Wtedy na spokojnie się zastanawiam co mogę zrobić i jak – i dopiero wtedy podejmuję decyzję. W pełni świadomie, licząc się z konsekwencjami. I te konsekwencje nie są dla mnie dotkliwe. Dlaczego? Dlatego, że przez 2 wcześniejsze tygodnie nie musiałem takich wyborów mieć. Więc raz na jakiś czas, kiedy wydarzyły się z przyczyn losowych – trudno, zdarza się.

Ale ja mam wiedzę i umiejętności, które zdobywałem i testowałem latami. Dlatego mi się to zdarza tak rzadko. Większości ludzi niestety, zdarza się to nagminnie. Codziennie. I czasem więcej niż raz dziennie. Jeśli częstotliwość jest większa niż raz dziennie to znak, że masz już naprawdę duży, duży problem. Bo to znaczy, że się nagromadziła Ci się cała masę rzeczy, które wszystkie są już na etapie „muszę je zrobić dziś”. Nie jest to zbyt fajne jeśli się wpadnie w taki stan. Całe szczęście stosując odpowiednie metody i techniki możesz nad tym zapanować. I możesz zrzucić z siebie ten problem. Jeden ze sposobów jak zrzucić taki problem z siebie zawarty jest w moim dokumencie PDF „Bądź bardziej produktywnym i zmotywuj się do pracy w 15 sekund„, który możesz pobrać zupełnie za darmo >> tutaj <<.

 

Bardzo duży wkład w taki stan rzeczy jest brak wiedzy gdzie ucieka Ci czas. Wszyscy mamy go tyle samo. I jednym się udaje go spożytkować na wszystko co muszą (praca i tym podobne) i to co chcą (rodzina, przyjaciele, hobby). Oni po prostu umieją zapanować nad znikającym czasem. Dzięki temu go nie marnują i mają go pod dostatkiem. Żeby Ci to lepiej zobrazować, opowiem Ci historię moich dwóch znajomych. Obaj są programistami. Zarabiają niemałe pieniądze (obaj grubo ponad średnią krajową) i są to mniej więcej takie same kwoty. Jeden z tej wypłaty jest w stanie oszczędzić około 40% każdego miesiąca.

Drugi, po dwóch tygodniach od wypłaty już nie ma pieniędzy. Problemem u niego nie jest to, że mało zarabia. Problemem jest to, że nie wie na co mu pieniądze uciekają. Podobnie jest z czasem. Jak nie umiesz stwierdzić gdzie Ci ucieka, to tylko się wkurzasz, że masz go tak mało. A jak masz odpowiednie umiejętności to jesteś go w stanie jeszcze oszczędzić.

O ile z pieniędzmi jest tak, że jedni mogą zarabiać więcej a inni mniej, o tyle z czasem mamy tak samo. Nikt nie ma go w zanadrzu więcej, ani nikt nie ma mniej. 24 godziny. Tyle mamy wszyscy każdego jednego dnia. Jeśli wykorzystasz ten czas umiejętnie, to zrobisz to co musisz. W tym samym dniu zrobisz też to, na co masz ochotę. Bo będziesz wiedział jak to ogarnąć. I będziesz jeszcze mieć czas na to, żeby go przeznaczyć na siebie, swoje hobby i jeszcze raz siebie. Serio. Wystarczy, że użyjesz odpowiednich technik, które działają w naszym narodzie.

Jak mowa o czasie, to musisz wiedzieć, że jak wejdziesz >> tutaj << i pobierzesz mój darmowy raport PDF, to możesz go mieć więcej. To będzie jeden z Twoich kroków ku temu, żebyś nie musiał wybierać jak spędzić swój czas. Czy z rodziną, na hobby czy na czymkolwiek innym.

Mając wiedzę, która spaja umiejętności i techniki, możesz odzyskać 2 godziny dziennie. Ważne, abyś posiadł właściwą wiedzę jak to robić. I będziesz mieć czas na tytułową rodzinę, na siebie i na to co musisz. I nie będziesz musiał wybierać. Będzie Cię stać na wszystko.

Jeśli chcesz zbliżyć się do bycia ekspertem, to zrób małe ćwiczenie. Ważne jest tylko, żebyś je robił cyklicznie, raz w tygodniu. Na przykład w niedzielę wieczorem lub w poniedziałek rano. Poświęć 10 minut i zastanów się nad tym, co konkretnie chcesz osiągnąć w nadchodzącym tygodniu. Jaki cel chcesz zrealizować i go odznaczyć jako zrobiony. Następnie zapisz sobie taki cel (a najlepiej żebyś sobie wybrał minimum 3 a nie więcej niż 5 celów) na kartce papieru. I przywieś tą kartkę na przykład na lodówce. Albo na lustrze w łazience. Dzięki temu będziesz każdego dnia widział to, co zapisałeś i będziesz się skupiał na tym, żeby się przybliżyć do realizacji swoich założeń.

Jak uda Ci się zrealizować 75% ze swoich założeń to już będzie niesłychany sukces. Dlaczego? Dlatego że bez robienia tego, prawdopodobnie nie udaje Ci się osiągnąć ani jednego zadania. I się tylko wkurzasz, że czas Ci przez palce ucieka a Ty dalej jesteś w lesie. I nie wiesz czy wybrać rodzinę, siebie czy pracę. To ćwiczenie to Twój mały krok ku temu, by być bardziej produktywnym i lepiej zarządzać sobą w czasie. Kolejny jaki możesz zrobić, to przejść na >> tą stronę << gdzie zupełnie za darmo możesz pobrać dokument, w którym daję Ci gotowy sposób na to, jak zyskać motywację do pracy, ćwiczeń lub obowiązków. I to wszystko możesz osiągnąć w zaledwie 15 sekund. Wystarczy że wejdziesz na >> stronę << i odbierzesz swój dokument,

Rafał Kozłowski
Możesz więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *