Pracuję na etacie. Po co w takim wypadku mam być produktywnym i umieć zarządzać sobą w czasie?
23 listopada 2017
Ten moment, kiedy cały dzień zasuwałeś, a wieczorem okazuje się, że niemal nic nie zrobiłeś…
29 listopada 2017

Masz marzenia, ale brakuje Ci czasu na ich realizację?

Ludzie mają różne marzenia. Jedni chcą mieć dużą, kochającą rodzinę, inni chcą być wolnymi duchami i ciągle latać z głową w przestworzach. A jeszcze inni chcą skakać ze spadochronem z budynków lub urwisk. Każdy ma je inne. Ale każdy je ma. Jakie by one nie były. Szkoda tylko, że mało kto ma czas na to, żeby za swoimi marzeniami podążać. Całe szczęście jest sposób na to, żeby to osiągnąć.

Teraz pomyśl sobie, ile razy dziennie masz tak, że musisz wybrać pomiędzy tym co chcesz robić, a tym co musisz? Raz, dwa razy? A może więcej? Większość ludzi pracuje w takim samym (lub podobnym) schemacie. Pobudka rano, odświeżenie się, śniadanie. Następnie wyprawienie dzieci do szkoły (jeśli są) lub spacer ze zwierzakami (jeśli są). Później jest jazda do pracy. I tam kolejne 8, 9 lub więcej godzin. Po pracy, jadąc do domu załatwiasz co musisz – jakiś urząd, albo wywiadówkę w szkole. Albo najzwyklejsze zakupy. Po tym wszystkim, grubo już po 18 albo nawet później wracasz do domu. Jesteś tam o 19, 20. Jeszcze jakieś pranie, trochę sprzątania w domu. Dowiedzieć się jak partnerce lub partnerowi minął dzień. I wypytać dzieci o szkołę (jeśli są dzieci). Albo iść ze zwierzakami na spacer. Wybija godzina 21 albo później i powoli przygotowujesz się do snu. Jakaś kąpiel, może jakiś odcinek serialu na odprężenie. Po tym, wybierasz ubrania na następny dzień, robisz prasowanie jeśli trzeba. Nim się spostrzeżesz jest północ i pora już iść spać.

Brzmi znajomo?

Jeśli tak, to teraz powiedz mi, gdzie w tym całym dniu jest czas na Twoje marzenia? Całe szczęście udaje Ci się znaleźć czas, żeby wyprowadzić biednego psa na spacer. Albo z dziećmi odrobić lekcje. Ale gdzie w tym wszystkim jesteś Ty? Gdzie czas na poszerzanie horyzontów i czytanie książki? Najlepiej w wannie, z lampką wina i jakimiś umilającymi czas zapachami. Gdzie jest Twój czas na pogrzebanie przy aucie? Albo gdzie jest czas na naukę nowych umiejętności, które chcesz zdobyć, żeby móc ubiegać się o awans? Gdzie w tym wszystkim jest po prostu czas dla Ciebie samego?

Gdy mija Ci dzień, a Ty wieczorem padasz na pysk i masz poczucie, że mimo, iż zrobiłeś strasznie dużo, to nic Ci się nie udało – to może znaczyć, że masz problem. Jeśli stałeś przed dylematem częściej niż raz dziennie „zrobić to co chcę czy to co muszę„. Jeśli w ciągu dnia nie znalazłeś czasu dla siebie, na swoje hobby i marzenia choćby przez 30 minut, to masz problem z organizacją czasu. Jednocześnie musisz wiedzieć, że możesz temu zaradzić. Możesz sprawić, żeby nie mieć dylematów takich jak ten: „zrobić zakupy, bo lodówka świeci pustkami czy iść na tenisa o którym marzę przez ostatnie pół roku?„. Wystarczy, że zaczniesz stosować ambitne metody i techniki z zakresu produktywności. Tylko musisz wybrać takie, które działają w Polsce, bo nie wszystkie z zachodu u nas działają.

Możesz na przykład najpierw skorzystać z darmowej wiedzy. Choćby z darmowego raportu pod tytułem „Bądź bardziej produktywnym i zmotywuj się do pracy w 15 sekund„, który możesz pobrać z >> tej strony << zupełnie za darmo. I w dodatku możesz to otrzymać w ciągu kilkudziesięciu sekund. I dowiesz się między innymi co robić, byś lepiej ogarniał swoje zadania dzienne i tygodniowe.

Jest cała masa wiedzy dostępnej na rynku. Musisz się tylko rozejrzeć i wybrać to, co będzie najlepsze i będziesz mieć pewność, że zadziała. Choćby dzięki temu, że osoba lub firma z której usług będziesz chcieć skorzystać będzie mieć zadowolonych klientów. Profesjonaliści będą w stanie przekazać Ci skuteczne metody i wspierające techniki. Nie wspomnę już o wiedzy, bo to jest jakby podstawa.

Dzięki temu, będziesz w stanie zyskać godzinę dziennie. Dalej robiąc wszystko to, co do tej pory robiłeś. Nic nie odbędzie się kosztem czegoś. Bo nie może być tak, że masz całą masę rzeczy i żeby móc zrobić coś co chcesz, musisz poświęcić coś innego. Bez sensu zamieniać siekierkę na kijek. Odpowiednie przygotowanie jest w stanie sprawić, że zyskasz godzinę dziennie. A jeśli jesteś ambitny, to będziesz w stanie zyskać nawet dwie. Teraz pomyśl sobie, ile rzeczy na które nigdy nie starcza Ci czasu, będziesz mógł zrobić w tym czasie? W ciągu tej jednej lub dwóch dodatkowych godzin.

Ja ten dodatkowy czas przeznaczam na spacery z żoną. Albo na spacery z żoną i psem. Albo na naukę czegoś nowego. Albo idę ze spokojem ducha na siłownię i ćwiczę cały ten czas. Mam spokojną głowę, nie wybieram między tym co muszę i chcę. Mam i jedno i drugie.

Kiedyś też miałem takie problemy. Ale już nie mam. Zdobyłem odpowiednią wiedzę, techniki i umiejętności. Jeśli też chcesz się tego nauczyć, to możesz to zrobić już teraz. Wystarczy, że wejdziesz na >> tą stronę << i pobierzesz darmowy raport PDF, który przygotowałem. Kilka klików i jest Twój.

Najważniejsze jest to, żebyś zaczął korzystać z pomocy profesjonalistów. Bo ich pomoc lub Twoje uczestnictwo w spójnym i skutecznym szkoleniu z zarządzania sobą w czasie, może sprawić, że będziesz mieć więcej czasu. Mało tego, dobry specjalista i dobre szkolenie jest w stanie sprawić, że zaczniesz zarabiać więcej! To wszystko, całe Twoje życie, to mechanizm naczyń połączonych. Jak podniesiesz poziom w jednym naczyniu – podniesie się i w drugim. Dokładnie tak samo jest z Twoim życiem. Będąc bardziej produktywnym obsłużysz więcej klientów. Lub zrobisz więcej w pracy i dostaniesz awans. To takie najprostsze efekty jakie zauważysz szybko.

A najlepsze w tym jest to, że dzięki temu będziesz bardziej szczęśliwy. Zauważysz, że pewne elementy, które do tej pory szły jak po grudzie lub nie szły wcale, teraz masz już za sobą i nie są takie straszne. I do tego właśnie powinieneś dążyć. Do bycia bardziej szczęśliwym. A jak to możesz zrobić? Wystarczy, że zaczniesz realizować swoje marzenia. A jak mieć czas na ich realizację? Zacznij od zdobycia wiedzy, skutecznych technik i wiedzy z zakresu produktywności. To takie proste.

A teraz najlepsza część. Jak zrobić pierwszy, najmniejszy krok aby to osiągnąć i być bardziej szczęśliwym i realizować swoje marzenia? Wystarczy, że zaplanujesz sobie każdego dnia, że 30 minut przeznaczysz tylko na siebie. Tylko tyle i aż tyle. Zastanów się kiedy w ciągu dnia chcesz ten czas zużyć. A następnie pilnuj tego, aby wtedy kiedy to zaplanowałeś, faktycznie ten czas przeznaczyć na siebie. Każdy będzie w stanie poczekać 30 minut aż skończysz i będziesz mógł się nim zająć. Tylko musisz być konsekwentny. Jak jest czas dla Ciebie, to dla Ciebie. Nie na szefa, nie na widzimisię partnera lub partnerki. Nie na zakupy bo lodówka jest pusta. Dla Ciebie. Na Twoje hobby. Na Twoje marzenia. Pilnuj tego, a szybko zobaczysz, że jesteś bardziej szczęśliwy.

Możesz też zrobić coś jeszcze. Możesz wejść >> tutaj << i kliknąć przycisk „Pobierz poradnik„. Jest to darmowy poradnik, z którego dowiesz się choćby jaki wybieg musisz stosować, by ułatwić Twojemu mózgowi rozpoczęcie i zakończenie zadań z sukcesem. Albo możesz tego nie robić. Wtedy nic się nie zmieni i dalej będzie tak samo. Wybór należy do Ciebie.

Rafał Kozłowski
Możesz więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *