Wybierasz pomiędzy tym co chcesz a tym co musisz? Dowiedz się jak z tym skończyć.
13 października 2017
Jeśli wakacje to z laptopem i telefonem. Też już masz tego dość?
16 października 2017

Brak czasu na siebie i swoich bliskich?

Doba ma tylko i aż 24 godziny. Większość osób, z którymi miałem okazję się spotkać po raz pierwszy, mówiła że „tylko”. Bo przeważnie brakowało im czasu na to, żeby odpocząć, zająć się dziećmi lub odświeżyć stosunki z przyjaciółmi.

 

 

Tylko pewna grupka, myślę że mniej jak 5% osób, które poznawałem mówiła, że doba ma aż 24 godziny. I im ten czas wystarczył do tego, by zrobić wszystko i mieć czas na siebie, swoich bliskich i hobby.

Niestety większość osób budzi się rano i od razu ma ból głowy. Nie dlatego, że się nie wyspali. Chociaż od tego też można mieć ból. Mają te dolegliwości, bo wiedzą jak dużo mają do zrobienia i już od startu wiedzą, że im się nie uda. A to naprawdę potrafi frustrować. Robisz dużo, od samego rana do samej nocy i… odnosisz wrażenie, że im więcej robisz, tym mniej Ci wychodzi i tym mniej masz czasu dla siebie.

Najważniejsze to żebyś zdał sobie sprawę, że są techniki i metody, które pozwolą Ci się od tego uwolnić. To jest tak jak z każdą chorobą nałogową. Alkoholizmem, narkotyzmem, lekomanią. Aby się móc zacząć leczyć – musisz najpierw zdać sobie sprawę z tego, że masz problem. To punkt pierwszy. Punkt drugi to poszukiwanie możliwych rozwiązań. Myślę, że masz punkt pierwszy za sobą i jesteś na etapie punktu drugiego. Inaczej by Cię nie było na mojej stronie.

Zwróć uwagę na to, że istnieją techniki, które mogą Ci pomóc. Wiedza jest tym elementem, który jest istotny. Dlatego musisz się dowiedzieć o takich rzeczach jak prawo Parkinsona, technika pomodoro, jak to jest z dystraktorami. Jest jeszcze trochę innych rzeczy, które Ci mogą pomóc. Jeśli poznasz jedną małą rzecz – to będzie zbyt mało. Ale już cały system i wiedza jak każdy element wpływa na inny – jak najbardziej. Taki system wraz z przekazaną wiedzą, będzie rozwiązaniem Twoich problemów.

Bez odpowiednich metod można wpędzić się w tak zwany kozi róg. Pracujesz więcej i więcej a wcale się to nie przekłada na zwiększoną ilość zadań. Czasem nawet odwrotnie. Im więcej robisz tym masz gorsze efekty. Powodem jest brak odpowiedniej wiedzy i umiejętności. I systemu.

 

 

Dziś zdobywa się sławę, pieniądze i uznanie nie dzięki przypadkowi. Przynajmniej nie w 99% przypadków. Ludzie, którzy to osiągają, są po prostu przygotowani. Skuteczni i przygotowani. Podobnie jest w zarządzaniu sobą w czasie. Bądź skuteczny i przygotowany. To jest Twój klucz do Twojego sukcesu. Możesz zadawać sobie teraz pytanie: jak się przygotować by być efektywnym?

Opowiem Ci jak to wyglądało u mnie akurat w innym temacie. W temacie marketingu. Szukałem informacji i próbowałem zdziałać coś sam. Ale samemu to sobie można. Niby coś robiłem, niby coś się działo, ale. Ale przez prawie 3 lata takich działań na zasadzie „ja sobie to najlepiej zrobię sam” efekty miałem takie jakie miałem. Czyli marketing to nie moja bajka 🙂 Ponieważ byłem jakoś w temacie, szukałem kogoś kto mi pomoże. I trafiłem. Teraz wszystko idzie mi naprawdę dobrze. Wcześniej – no cóż. Niech odpowiedzią będzie, odpowiedź na pytanie: czy szukałbym kogoś, gdybym od razu miał działający system i był stuprocentowo przygotowany? Dziś się korzysta z wiedzy i umiejętności profesjonalistów. Bo samemu traci się masę czasu, energii i pieniędzy na wymyślanie od nowa przysłowiowego koła. A to chyba nie ma większego sensu.

A skoro mowa o traceniu czasu, to nie ma sensu, żebyś go tracił więcej. Wejdź >> tutaj << i pobierz darmowy dokument, który przygotowałem, a który pomoże Ci w lepszym zarządzaniu sobą w czasie.

Ucz się od tych, którzy posiadają rozległą praktykę w rozwiązywaniu problemów z czasem u innych ludzi. Ucz się od takich, którzy są skuteczni. Ucz się od takich, którzy faktycznie są ekspertami.

 

 

Ale to nie wszystko. Znajdziesz całą masę ludzi, którzy będą chcieli Ci pomóc za pieniądze. I to wcale nie małe. To nie jest dobra metoda. Nie chodzi przecież o to, żebyś wydał dziesiątki tysięcy złotych. I ktoś na Twoim testowaniu i poszukiwaniu – zarobił. Ważne jest, abyś tą tą wiedzę i metody miał za sensowne pieniądze. Możesz też mieć to za darmo – szukać samemu informacji, metod i wiedzy i poświęcić na to kilka lat. Tak samo jak ja to zrobiłem. Ale w moim odczuciu – nie ma sensu. Mi naprawdę to zajęło kilka lat – wyszukanie wiedzy, przetestowanie całej masy szkoleń oraz szkoleniowców, sprawdzenie co działa w Polsce i dostosowanie pewnych elementów.

Jeśli chcesz uzyskać pomoc w sensownym czasie, to wyszukaj taką osobę, która może Ci pomóc za rozsądne pieniądze. Bo nie ma sensu wydać 10 tysięcy złotych kiedy możesz mieć to samo za 1 tysiąc lub mniej. Ważne są efekty. Musisz je mieć szybko, dzięki dobrej jakości oraz w sensownej cenie.

A jeśli chcesz mieć szybko coś, co od razu Ci pomoże, to możesz wejść na tą >> stronę << i pobrać mój darmowy raport PDF pod tytułem „Bądź bardziej produktywnym i zmotywuj się do pracy w 15 sekund„. Możesz go mieć nawet w pół minuty!

P.S. Żebyś mógł sprawdzić, gdzie Ci czas ucieka, musisz umieć zdiagnozować wszystko co robisz w ciągu dnia. Twoja pamięć (podobnie jak moja) jest zawodna. I nie zapisuje wszystkiego co robiłeś w ciągu dnia. Dlatego ważnym jest, żebyś prowadził rejestr. Taki dziennik, w którym po wykonaniu jakiejś czynności, zapiszesz kiedy zacząłeś, kiedy skończyłeś i co robiłeś. Rób to przez minimum tydzień.

 

 

Niech to wygląda mniej wiecej tak:

  1. 7:00 – 7:15 – poranna toaleta
  2. 7:15 – 7:30 – śniadanie
  3. 7:30 – 8:00 – jazda do pracy
  4. 8:00 – 16:00 – praca
  5. 16:00 – 16:15 – jazda na zakupy
  6. 16:15 – 19:00 – zakupy w centrum handlowym
  7. 19:00 – 19:15 – powrót do domu
  8. 19-15 – 19:45 – przygotowanie kolacji
  9. 19:45 – 20:00 – kolacja
  10. 20:00 – 23:00 – oglądanie telewizji

Po tygodniu, będziesz już mieć całkiem niezły spis rzecz, które wpływają na ilość Twojego czasu. I to w ujęciu per dzień i przez kolejnych 7 dni. To naprawdę da Ci już pogląd na to, co możesz zoptymalizować. Na przykład codzienne zakupy. Zamiast robić je każdego dnia – możesz zrobić listę i zrobić większe zakupy raz w tygodniu. Ograniczysz w ten sposób marnotrawienie czasu na powtarzalne i mało istotne rzeczy. Nie mówiąc o tym, że zakupy z listą są mniej impulsywne, więc mniej kupisz zbędnych rzeczy.

Poza tym ćwiczeniem możesz zrobić jeszcze coś. Możesz pobrać mój darmowy raport PDF (z >> tej strony <<), z którego dowiesz się m.in. co zrobić, by lepiej zorganizować sobie zadania dzienne i tygodniowe. A to przybliży Cię do tego, byś miał więcej czasu dla swoich bliskich i siebie samego.

Rafał Kozłowski
Możesz więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *